IHLP3232DZER470M51
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP3232DZER470M51
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
FIXED IND 47UH 2.4A 269.64 MOHM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
DC-DC Converter
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) - Parallel :
269.64mOhm
JESD-609 Code :
e3
Depth :
8.18mm
Inductance :
47 µH
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
4.0132mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Length :
8.64mm
Width :
8.1788mm
Pbfree Code :
yes
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
20%
Package / Case :
Core Material :
Composite
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
Shielded
ECCN Code :
EAR99
Current - Saturation :
2.8A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Number of Functions :
1
Termination :
SMD/SMT
Military Standard :
Not
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Lead Free :
Lead Free
Height :
4.0132mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency - Self Resonant :
5.5MHz
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
2.4A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance-Nom (L) :
47 µH
Vishay / Dale IHLP3232DZER470M51
IHLP3232DZER470M51 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD