IHLP3232DZER3R3M11
Mfr.Part #
IHLP3232DZER3R3M11
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.3UH 10.5A 14.9 MOHM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Series :
IHLP-3232DZ-11
Construction :
RECTANGULAR
Depth :
8.94mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.340Lx0.322W 8.64mmx8.18mm
REACH SVHC :
Unknown
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Radiation Hardening :
No
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Inductance Tolerance :
20%
Current Rating :
10.5A
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
3.3μH
Height :
4mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Type :
Molded
Number of Pins :
2
DC Resistance (DCR) :
14.9mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
Core Material :
Ferrite
Published :
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Max DC Current :
9.7A
RMS Current (Irms) :
10.5A
Vishay / Dale IHLP3232DZER3R3M11
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD