IHLP3232CZERR22M01
Mfr.Part #
IHLP3232CZERR22M01
Description
FIXED IND 220NH 32A 1.71MOHM SMD
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e3
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Lead Free :
Lead Free
Height :
3mm
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Number of Pins :
2
DC Resistance (DCR) :
1.71mOhm Max
Size / Dimension :
0.340Lx0.322W 8.64mmx8.18mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
39 Weeks
Frequency - Self Resonant :
104MHz
Termination :
SMD/SMT
RMS Current (Irms) :
32A
Max DC Current :
43A
Radiation Hardening :
No
Shielding :
Shielded
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Current Rating :
32A
Package / Case :
Nonstandard
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 13 INCH
Depth :
8.26mm
Type :
Molded
Military Standard :
Not
ECCN Code :
EAR99
Series :
IHLP-3232CZ-01
Tolerance :
±20%
Inductance :
220nH
Core Material :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
100kHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
Unknown
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Number of Functions :
1
Vishay / Dale IHLP3232CZERR22M01
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD