IHLP2525CZET4R7M01
Mfr.Part #
IHLP2525CZET4R7M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40MOHM SMD
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Factory Lead Time :
13 Weeks
Inductance :
4.7μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.270Lx0.255W 6.86mmx6.47mm
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
10A
Type :
Molded
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
5.5A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Series :
IHLP-2525CZ-01
Vishay / Dale IHLP2525CZET4R7M01
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD