IHLP2525CZER6R8M51
Mfr.Part #
IHLP2525CZER6R8M51
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8UH 4.4A 57.6MOHM SM
Fixed Inductors
Length :
6.858mm
Depth :
6.72mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation :
4.4A
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
57.6mOhm Max
Current Rating (Amps) :
4.4A
Current Rating :
4.4A
Width :
6.47mm
Size / Dimension :
0.270Lx0.255W 6.86mmx6.47mm
Inductance :
6.8μH
Published :
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
155°C
Max DC Current :
4.4A
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Series :
IHLP-2525CZ-51
Frequency - Self Resonant :
19.6MHz
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Height :
3mm
Shielding :
Shielded
Inductance Tolerance :
20%
Vishay / Dale IHLP2525CZER6R8M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD