IHLP2525CZER4R7M51
Mfr.Part #
IHLP2525CZER4R7M51
Description
FIXED IND 4.7UH 5.6A 38.4MOHM SM
Fixed Inductors
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
yes
ECCN Code :
EAR99
Core Material :
Composite
Package / Case :
Nonstandard
Max DC Current :
5.6A
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
3mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
DC Resistance (DCR) :
38.4mOhm Max
Depth :
6.72mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.270Lx0.255W 6.86mmx6.47mm
Inductance Tolerance :
20%
Frequency - Self Resonant :
25.5MHz
Current Rating :
5.6A
Series :
IHLP-2525CZ-51
Number of Functions :
1
Military Standard :
Not
Terminal Shape :
J BEND
Inductance :
4.7μH
Vishay / Dale IHLP2525CZER4R7M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD