IHLP2525CZER100M51
Mfr.Part #
IHLP2525CZER100M51
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 4A 76.9 MOHM SMD
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.270Lx0.255W 6.86mmx6.47mm
Current Rating :
4A
Core Material :
Composite
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
76.9mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
10μH
Packing Method :
TR, 13 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Depth :
6.72mm
Inductance Tolerance :
20%
Series :
IHLP-2525CZ-51
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Shielding :
yes
Max DC Current :
2.9A
Package / Case :
Nonstandard
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
J BEND
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Published :
Height :
3mm
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Type :
Molded
Vishay / Dale IHLP2525CZER100M51
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD