IHLP2525AHEBR68M01
Mfr.Part #
IHLP2525AHEBR68M01
Description
FIXED IND 680NH 9A 13.9 MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductance Tolerance :
20%
Radiation Hardening :
No
Rated Current-Max :
9A
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
20%
HTS Code :
Height :
1.8mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Construction :
Shielded
Shielding :
yes
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
680 nH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
6.72mm
Length :
6.86mm
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Surface Mount :
yes
Width :
6.48mm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
DC Resistance (DCR) - Parallel :
13.9mOhm
Core Material :
Iron
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance-Nom (L) :
0.68 µH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Case/Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
IHLP2525AHEBR68M01
IHLP2525AHEBR68M01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD