IHLP2020CZET2R2M01
Mfr.Part #
IHLP2020CZET2R2M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 5.8A 29.2MOHM SM
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
5.8A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
39MHz
DC Resistance (DCR) :
29.2mOhm Max
Inductance :
2.2μH
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.216Lx0.204W 5.49mmx5.18mm
Current - Saturation :
10A
Factory Lead Time :
13 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
IHLP-2020CZ-01
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Dale IHLP2020CZET2R2M01
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD