IHLP2020BZET4R7M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP2020BZET4R7M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 2.8A 116.6 MOHM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
5A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
116.6mOhm Max
Inductance :
4.7μH
Shielding :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
28MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Molded
Series :
IHLP-2020BZ-01
Current Rating (Amps) :
2.8A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.216Lx0.204W 5.49mmx5.18mm
Vishay / Dale IHLP2020BZET4R7M01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD