IHLM2525CZERR33M01
Mfr.Part #
IHLM2525CZERR33M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 20A 3.9 MOHM SMD
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
6.72mm
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
20A
Size / Dimension :
0.270Lx0.255W 6.86mmx6.47mm
Self Resonant Frequency :
5MHz
Core Material :
Composite, Metal
Height :
3mm
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Military Standard :
Not
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Factory Lead Time :
49 Weeks
Packing Method :
TR, 13 INCH
Max DC Current :
20A
Number of Pins :
2
Shielding :
yes
Number of Functions :
1
Inductance :
330nH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Tolerance :
20%
Series :
IHLM-2525CZ-01
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
J BEND
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
100kHz
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
30A
Tolerance :
±20%
Published :
DC Resistance (DCR) :
3.9mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Dale IHLM2525CZERR33M01
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD