IHB5BV4R7M
Mfr.Part #
IHB5BV4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 29.5A 3 MOHM TH
Max DC Current :
35A
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Inductance :
4.7 µH
DC Resistance (DCR) - Parallel :
3mOhm
Max Operating Temperature :
130°C
Height :
36.83mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
20%
Datasheets
IHB5BV4R7M
IHB5BV4R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD