IFL12-200ND300X200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IFL12-200ND300X200
Manufacturer
TDK Corporation
Description
EMI ABSORBER 300 X 200MM SHEET
Stock
135
In Stock :
135
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Width :
7.874 200.00mm
Adhesive :
Non-Conductive, Double Sided
Length :
11.811 300.00mm
Published :
2013
Thickness - Overall :
0.008 0.20mm
Type :
Shielding Sheet
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
IFL
Shape :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
IFL12-200ND300X200
TDK Corporation IFL12-200ND300X200
7.874 200.00mm IFL Shielding Sheet 0.008 0.20mm 11.811 300.00mm Rectangular Non-Conductive, Double Sided -40°C~85°C