IFCB0402ER10NG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IFCB0402ER10NG
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 200MA 1.35OHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
10nH
Current Rating :
200mA
Length :
990.6μm
Type :
Thin Film
Series :
IFCB-0402
DC Resistance (DCR) :
1.35Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Height :
370μm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Width :
508μm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Max Operating Temperature :
85°C
Tolerance :
±2%
Published :
Max DC Current :
200mA
Depth :
550μm
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Current Rating (Amps) :
200mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Test Frequency :
500MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Datasheets
IFCB0402ER10NG
IFCB0402ER10NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD