IF450-SF00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IF450-SF00
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 450MHZ PANEL SMA FEM CHAS
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Termination :
SMA Female
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Package :
Bulk
Power - Max :
10 W
Ingress Protection :
Applications :
Antenna Type :
Panel
Features :
Series :
Mounting Type :
Chassis Mount
Height (Max) :
0.098 (2.50mm)
RF Family/Standard :
Frequency Range :
410MHz ~ 520MHz
Gain :
3dBi
Frequency (Center/Band) :
450MHz
VSWR :
2
Number of Bands :
1
Product Status :
Active
Base Product Number :
IF450
Return Loss :
Datasheets
IF450-SF00
1 Bands Panel UHF (300MHz ~ 1GHz) Chassis Mount SMA Female 450MHz 3dBi 0.098 (2.50mm) -