IDT72V36103L15PF
Mfr.Part #
IDT72V36103L15PF
Package / Case
128-LQFP
Description
IC FIFO 131X18 15NS 128QFP
Product Category :
FIFOs Memory
Access Time :
10ns
Memory Size :
2.25M 64K x 36
Expansion Type :
Depth, Width
FWFT Support :
yes
Packaging :
Tray
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Base Part Number :
72V36103
Series :
72V
Data Rate :
66.7MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Programmable Flags Support :
yes
Retransmit Capability :
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
SYNCHRONOUS
Package / Case :
128-LQFP
Bus Directional :
Bi-Directional
Supplier Device Package :
128-TQFP (14x20)
Current - Supply (Max) :
400mA
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V