IDT72413L45P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDT72413L45P
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
IC FIFO PAR W/FLAGS 32KB 20DIP
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Data Rate :
45MHz
Memory Size :
320 64 x 5
Series :
Retransmit Capability :
No
Mounting Type :
Through Hole
Function :
ASYNCHRONOUS
Programmable Flags Support :
No
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Expansion Type :
Depth, Width
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supplier Device Package :
20-PDIP
Bus Directional :
Uni-Directional
FWFT Support :
Access Time :
19ns
Current - Supply (Max) :
60mA
Base Part Number :
Package / Case :
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheets
IDT72413L45P
Introducing FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) IDT72413L45P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:0°C~70°C, Base Part Number:72413, Package / Case:20-DIP (0.300, 7.62mm), IDT72413L45P pinout, IDT72413L45P datasheet PDF, IDT72413L45P amp .Beyond FIFOs Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) IDT72413L45P ,we also offer CY7C433-40JC, SN74ACT7201LA35RJ, SN74ACT7201LA35NP, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.