IDT71V67602S166BQG
Mfr.Part #
IDT71V67602S166BQG
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Memory
Memory Format :
SRAM
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Package / Case :
165-TBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Size :
9Mb 256K x 36
Clock Frequency :
166MHz
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Access Time :
3.5ns
Operating Temperature :
0°C~70°C TA