IDT71V65602S100PFG
Mfr.Part #
IDT71V65602S100PFG
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Memory
Base Part Number :
IDT71V65602
Access Time :
5ns
Memory Format :
SRAM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Memory Interface :
Parallel
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Memory Size :
9Mb 256K x 36
Package / Case :
100-LQFP
Packaging :
Tray
Memory Type :
Volatile
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Clock Frequency :
100MHz