IDT71V3576S150PF8
Mfr.Part #
IDT71V3576S150PF8
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Format :
SRAM
Clock Frequency :
150MHz
Package / Case :
100-LQFP
Memory Interface :
Parallel
Access Time :
3.8ns
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Base Part Number :
IDT71V3576
Operating Temperature :
0°C~70°C TA