IDT71V3576S150PF
Mfr.Part #
IDT71V3576S150PF
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Memory
Access Time :
3.8ns
Base Part Number :
IDT71V3576
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Package / Case :
100-LQFP
Clock Frequency :
150MHz