IDT71V35761YSA183BQI
Mfr.Part #
IDT71V35761YSA183BQI
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Memory
Base Part Number :
IDT71V35761
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Memory Interface :
Parallel
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
165-TBGA
SRAM
Access Time :
3.3ns
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Clock Frequency :
183MHz