IDT71V35761S166BQI8
Mfr.Part #
IDT71V35761S166BQI8
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Package / Case :
165-TBGA
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Memory Type :
Volatile
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Memory Interface :
Parallel
Base Part Number :
IDT71V35761
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Format :
SRAM
Mounting Type :
Surface Mount
Access Time :
3.5ns
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Clock Frequency :
166MHz