IDT71V35761S166BQGI
Mfr.Part #
IDT71V35761S166BQGI
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Memory
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Type :
Volatile
Package / Case :
165-TBGA
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Clock Frequency :
166MHz
Access Time :
3.5ns
Base Part Number :
IDT71V35761
Memory Interface :
Parallel
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V