IDT71V3558SA100BQ8
Mfr.Part #
IDT71V3558SA100BQ8
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Memory
Terminal Form :
Ball
Standby Current-Max :
0.04A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Terminal Position :
BOTTOM
Standby Voltage-Min :
3.14V
Max Operating Temperature :
70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
I/O Type :
COMMON
Memory Type :
RAM, SRAM
Memory Density :
4718592 bit
Power Supplies :
3.3V
Interface :
Parallel
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output Characteristics :
3-STATE
Number of Terminations :
165
Organization :
256KX18
Published :
Access Time (Max) :
5 ns
Qualification Status :
Not Qualified
Min Operating Temperature :
0°C
Frequency :
100MHz