IDT71V3558S100BQI8
Mfr.Part #
IDT71V3558S100BQI8
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Format :
SRAM
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Clock Frequency :
100MHz
Memory Size :
4.5Mb 256K x 18
Package / Case :
165-TBGA
Memory Type :
Volatile
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Access Time :
5ns
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V