IDT71V3556S166BQ
Mfr.Part #
IDT71V3556S166BQ
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Memory
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Clock Frequency :
166MHz
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Memory Format :
SRAM
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Base Part Number :
IDT71V3556
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V