IDT71V3556S166BG8
Mfr.Part #
IDT71V3556S166BG8
Package / Case
119-BGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
Memory
Access Time :
3.5ns
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Memory Type :
Volatile
Memory Interface :
Parallel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Base Part Number :
IDT71V3556
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
119-BGA
Clock Frequency :
166MHz