IDT71V3556S100PFI8
Mfr.Part #
IDT71V3556S100PFI8
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Package / Case :
100-LQFP
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Memory Interface :
Parallel
Clock Frequency :
100MHz