IDT71V3556S100PF8
Mfr.Part #
IDT71V3556S100PF8
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Memory
Mounting Type :
Surface Mount
Access Time :
5ns
Package / Case :
100-LQFP
Base Part Number :
IDT71V3556
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Interface :
Parallel
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Clock Frequency :
100MHz