IDT71V3556S100BQ8
Mfr.Part #
IDT71V3556S100BQ8
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Package / Case :
165-TBGA
Access Time :
5ns
Memory Format :
SRAM
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Interface :
Parallel
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Clock Frequency :
100MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~70°C TA