IDT71V25761SA166BQ
Mfr.Part #
IDT71V25761SA166BQ
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Clock Frequency :
166MHz
Package / Case :
165-TBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Base Part Number :
IDT71V25761
Memory Interface :
Parallel
Access Time :
3.5ns
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V