IDT71V2556S133PF
Mfr.Part #
IDT71V2556S133PF
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Memory
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Packaging :
Tray
Package / Case :
100-LQFP
Base Part Number :
IDT71V2556
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Type :
Volatile
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Access Time :
4.2ns
Memory Format :
SRAM
Clock Frequency :
133MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V