IDT71V2556S100BG
Mfr.Part #
IDT71V2556S100BG
Package / Case
119-BGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
SRAM
Base Part Number :
IDT71V2556
Memory Interface :
Parallel
Access Time :
5ns
Package / Case :
119-BGA
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Memory Type :
Volatile
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Clock Frequency :
100MHz