IDT71T75802S100PFGI8
Mfr.Part #
IDT71T75802S100PFGI8
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Memory
Base Part Number :
IDT71T75
Memory Interface :
Parallel
Access Time :
5ns
Package / Case :
100-LQFP
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Clock Frequency :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Size :
18Mb 1M x 18
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA