IDT71T75602S166PF
Mfr.Part #
IDT71T75602S166PF
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Memory
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Memory Interface :
Parallel
Base Part Number :
IDT71T75
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Access Time :
3.5ns
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Format :
SRAM
Clock Frequency :
166MHz
Memory Type :
Volatile
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Memory Size :
18Mb 512K x 36
Package / Case :
100-LQFP
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA