IDT71T75602S100PFI
Mfr.Part #
IDT71T75602S100PFI
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Package / Case :
100-LQFP
Memory Type :
Volatile
Access Time :
5ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Size :
18Mb 512K x 36
Packaging :
Tray
Clock Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V