IDT71T75602S100PFGI8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDT71T75602S100PFGI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Memory Size :
18Mb 512K x 36
Memory Interface :
Parallel
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Base Part Number :
IDT71T75
Package / Case :
100-LQFP
Memory Type :
Volatile
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x14)
Memory Format :
SRAM
Clock Frequency :
100MHz