IDT71P79804S250BQG8
Mfr.Part #
IDT71P79804S250BQG8
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165CABGA
Memory
Memory Type :
Volatile
Memory Interface :
Parallel
Memory Format :
SRAM
Memory Size :
18Mb 1M x 18
Base Part Number :
IDT71P79
Access Time :
6.3ns
Clock Frequency :
250MHz
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
1.7V~1.9V