IDT71P74804S200BQG
Mfr.Part #
IDT71P74804S200BQG
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165CABGA
Memory
Memory Format :
SRAM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
1.7V~1.9V
Clock Frequency :
200MHz
Base Part Number :
IDT71P74
Memory Size :
18Mb 1M x 18
Memory Interface :
Parallel
Memory Type :
Volatile
Operating Temperature :
0°C~70°C TA