IDT71P74604S167BQ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDT71P74604S167BQ
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
165-TBGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165CABGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Access Time :
8.4ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Clock Frequency :
167MHz
Memory Interface :
Parallel
Memory Size :
18Mb 512K x 36
Base Part Number :
IDT71P74
Voltage - Supply :
1.7V~1.9V
Packaging :
Tray
Memory Format :
SRAM
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Type :
Volatile
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~70°C TA