IDT71P71804S167BQG
Mfr.Part #
IDT71P71804S167BQG
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165CABGA
Memory
Access Time :
8.4ns
Clock Frequency :
167MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Type :
Volatile
Voltage - Supply :
1.7V~1.9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Format :
SRAM
Package / Case :
165-TBGA
Memory Size :
18Mb 1M x 18
Base Part Number :
IDT71P71
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Memory Interface :
Parallel
Operating Temperature :
0°C~70°C TA