IDT70V7319S166DDI
Mfr.Part #
IDT70V7319S166DDI
Package / Case
144-LQFP Exposed Pad
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 144TQFP
Product Category :
Memory
Memory Interface :
Parallel
Clock Frequency :
166MHz
Package / Case :
144-LQFP Exposed Pad
Access Time :
3.6ns
Memory Type :
Volatile
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supplier Device Package :
144-TQFP (20x20)
Base Part Number :
IDT70V7319
Memory Format :
SRAM
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V