IDT6116LA45SOG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDT6116LA45SOG
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 16KBIT PARALLEL 24SOIC
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Memory Format :
SRAM
Package / Case :
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Access Time :
45ns
Packaging :
Tube
Memory Size :
16Kb 2K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Write Cycle Time - Word, Page :
45ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Memory Type :
Volatile
Supplier Device Package :
24-SOIC
Base Part Number :
IDT6116
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Memory Interface :
Parallel
Datasheets
IDT6116LA45SOG
Introducing Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) IDT6116LA45SOG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:24-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Base Part Number:IDT6116, IDT6116LA45SOG pinout, IDT6116LA45SOG datasheet PDF, IDT6116LA45SOG amp .Beyond Memory Intersil (Renesas Electronics Corporation) IDT6116LA45SOG ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.