IDT23S05T-1DC8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDT23S05T-1DC8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC CLK BUFFER PL ZD 8-SOIC
Manufacturer :
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Part Number :
IDT23S05-1
Input :
LVTTL
Ratio - Input:Output :
1:5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
CMOS, LVTTL
Voltage - Supply :
2.3V~2.7V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Circuits :
1
PLL :
Yes with Bypass
Supplier Device Package :
8-SOIC
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Divider/Multiplier :
No/No
Differential - Input:Output :
No/No
Frequency (Max) :
133MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Zero Delay Buffer
Datasheets
IDT23S05T-1DC8
Introducing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Intersil (Renesas Electronics Corporation) IDT23S05T-1DC8 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:IDT23S05-1, Output:CMOS, LVTTL, Operating Temperature:0°C~70°C, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Type:Zero Delay Buffer, IDT23S05T-1DC8 pinout, IDT23S05T-1DC8 datasheet PDF, IDT23S05T-1DC8 amp .Beyond Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Intersil (Renesas Electronics Corporation) IDT23S05T-1DC8 ,we also offer LMX2485ESQ/NOPB, SI5351B-B-GM, ADF4360-4BCPZRL7, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.