IDLC-25A-1050
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDLC-25A-1050
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 16.8-24V 1.05A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Series :
IDLC-25 (25W)
Type :
Constant Current
Size / Dimension :
4.33Lx2.95W x 0.87 H 110.0mmx75.0mmx22.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
25W
Efficiency :
80%
Dimming :
Analog, PWM
Current - Output (Max) :
1.05A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Isolation :
3.75kV
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Feature :
SCP
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Voltage - Output :
16.8V~24V