IDCS5020ER1R5M
Mfr.Part #
IDCS5020ER1R5M
Description
FIXED IND 1.5UH 4.5A 22 MOHM SMD
Fixed Inductors
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Current Rating (Amps) :
4.5A
Current - Saturation :
5.2A
DC Resistance (DCR) :
22mOhm Max
Tolerance :
±20%
Depth :
9.4mm
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Current Rating :
4.5A
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Height :
5.08mm
Inductance :
1.5μH
Width :
9.398mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
100kHz
Length :
12.954mm
Composition :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
IDCS5020ER1R5M
IDCS5020ER1R5M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD