ICM0805ER161M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ICM0805ER161M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 350MA 2LN 160 OHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Common Mode Chokes
Series :
ICM-0805
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Insulation Resistance-Min :
10MOhm
Tolerance :
20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
160Ohm @ 100MHz
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Impedance :
160Ohm
Filter Type :
Signal Line
Depth :
1.45mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Test Frequency :
100MHz
Max DC Current :
350mA
JESD-609 Code :
e3
Height :
1.4478mm
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines :
2
Rated Voltage :
50V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Current :
350mA
Mount :
Surface Mount
DC Current :
350mA
Number of Functions :
2
Datasheets
ICM0805ER161M
Vishay / Dale ICM0805ER161M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD