ICB18L50N14POM1
Mfr.Part #
ICB18L50N14POM1
Package / Case
Cylinder, Threaded - M18
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Factory Lead Time :
5 Weeks
Sensing Distance :
0.551 (14mm)
Response Frequency :
1.5kHz
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Operating Temperature :
-25°C~70°C TA
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V~36V
Datasheets
ICB18L50N14POM1
10V~36V Inductive Cylinder, Threaded - M18 ICB Series Nickel-Plated Brass Connector Cylinder, Threaded - M18
ICB18L50N14POM1 Overview
ICB18L50N14POM1 Features
ICB Series
Operating Temperature: -25°C~70°C TA
Sensing Distance: 0.551 (14mm)
Voltage - Supply: 10V~36V
Response Frequency: 1.5kHz