ICB12S30N10PO
Mfr.Part #
ICB12S30N10PO
Package / Case
Cylinder, Threaded - M12
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Stock
17
In Stock :
17
Sensing Distance :
0.394 (10mm)
Termination Style :
Cable Leads
Response Frequency :
2kHz
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
10V~36V
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M12
Output Type :
PNP-NO, 4-Wire
Datasheets
ICB12S30N10PO
Carlo Gavazzi ICB12S30N10PO
10V~36V Inductive Cylinder, Threaded - M12 ICB Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M12
ICB12S30N10PO Overview
ICB12S30N10PO Features
ICB Series
Operating Temperature: -25°C~70°C
Sensing Distance: 0.394 (10mm)
Voltage - Supply: 10V~36V
Response Frequency: 2kHz